Zubné šperky

kamen

Kontaktné údaje

Telefón:

+421 908 541 930

Email: ambulancia@azdental.sk

Väčšina úsmevov aktivuje ďalšie úsmevy

Kto je dentálna hygienička:

Je kvalifikovaný odborník, ktorý vykonáva profesionálnu ústnu hygienu.

Čo je profesionálna dentálna hygiena:

Je to starostlivosť o zuby a ďasná, ktorou dentálna hygienička vytvára optimálne podmienky pre udržanie zdravého chrupu po celý život od útleho veku.

Dentálna hygiena by mala byť nedeliteľnou súčasťou nášho každodenného života.

Nemáme na mysli klasickú starostlivosť o čistotu zubov, ktorú by ste mali vykonávať dvakrát denne doma, ale profesionálnu, ktorú u nás pacientom robí dentálna hygienička. Dentálna hygiena je účinná liečebno-preventívna metóda modernej stomatológie, ktorá vedie k zachovaniu vlastných zubov v ústach po celý život.
Trendom dnešnej doby je pravidelná návšteva dentálnej hygieničky. Najnovšie medicínske poznatky dokazujú, že zlý stav ústnej dutiny súvisí s vážnymi zdravotnými problémami, ako sú mozgové príhody, zápaly kĺbov, srdcovo-cievne problémy, poruchy tráviaceho traktu, cukrovka a pod. Čistotou ústnej dutiny teda výrazne ovplyvňujete vaše celkové zdravie a imunitu.
Dentálna hygiena je preventívne opatrenie zamedzujúce vznik zápalových ochorení a deštrukciu závesného aparátu zubov, ktoré vedú k „paradentóze“ – kývavosti a až vypadávaniu zdravých zubov.

IMGL5856
  

 Dentálna hygienička ultrazvukom a kyretami odstráni nad i pod ďasnom ako aj z parodontálnyh vačkov všetko, čo spôsobuje zápal. Ultrazvukom najskôr odstráni veľké nánosy zubného kameňa, keď treba, tak špeciálnymi kyretami vyhladí povrch koreňa a leštiacou pastou vyleští  povrch zuba a odstráni pigmentácie. Naučí  vás správnu techniku čistenia zubov a používania zubnej nite, doporučí  vhodné pomôcky na individuálnu ústnu hygienu. Naučí  rodičov starať sa o chrup detí, pretože dieťa nie je dostatočne zručné, aby si vedelo chrup dôkladne vyčistiť a rodičia musia dočisťovať zúbky. Mliečny zub má svoj význam a je potrebné ho v ústach zachovať do jeho výmeny za trvalý. Pri predčasnej extrakcii prichádza k posunu trvalých zubov a dieťa potrebuje čelustno-ortopedický aparát (strojček). Návšteva dentálnej hygieničky je pre dieťa nebolestivé zoznámenie sa so stomatologickým kreslom a pri dobrej spolupráci dieťa nikdy nemusí zažiť bolesť zuba, pretože čisté zuby sa nekazia. Dentálna hygienička poradí pacientom s ortodontickým aparátom – strojčekom, ako čistiť zuby pod aparátom, v okolí zámkov, pod drôtikmi, ako sa dostať k ďasnám. Odporučí  správne pomôcky a naučí ako s nimi správne pracovať. Chrup pod aparátom profesionálne vyčistí a ošetrí fluoridovým roztokom. Profesionálnou dentálnou hygienou sa dá odstrániť zápach z úst, ktorý až v 80 % prípadoch spôsobujú práve neodstránené povlaky a v nich prítomné baktérie, ktoré rozkladajú zvyšky potravy.

Čisté zuby sa nekazia a ten, kto vie ako na to, ušetrí čas, peniaze, ale hlavne bolesť....NÁPLN práce:

  • vstupné vyšetrenie
  • zostavenie individuálneho dentálno-hygienistického režimu
  • inštruktáž správnej techniky čistenia zubov
  • výber vhodných zubných kefiek
  • profesionálne odstránenie povlakov, pigmentov a zubného kameňa
  • čiastočné bielenie zubov pomocou tzv. Airflow - pieskovača
  • recall - kontrola osvojenia si techník čistenia zubov

 

IMGL5838
IMGL5850
IMGL5826

 Airflow

Airflow je novinkou v oblasti preventívnej stomatologickej starostlivosti. Princíp airflow spočíva vo veľmi jemnom pieskovaní a čistení zubov. Navyše - ošetrené sú aj tie časti zubov, ktoré nie sú bežným spôsobom dostupné. Jedná sa najmä o medzizubné priestory. Airflow sa tiež odporúča pred ambulantným bielením zubov.

airflow

Ošetrenie dentálnou hygieničkou sa odporúča minimálne raz za pol roka, optimálne štvrťročne.